POWRÓT  DO  REALIZACJI

24 października 2018

Założenia projektowe / realizacja

Podczas projektowania instalacji audiowizualnych i nagłośnieniowych w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku,

do głównych założeń należało zaprojektowanie zintegrowanego systemu sterowania wyposażeniem audio-wideo, oświetleniem,

a także nagłośnieniem w Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznym podczas prezentowania wykładów oraz niezawodnego systemu nagłośnienia hali i zaplecza sportowego wykorzystywanego do obsługi imprez sportowych.  Głównym elementem systemu nagłośnienia Hali Sportowej jest matryca miksująca Audac R2, do której podłączone są poszczególne źródła muzyczne.Zastosowaliśmy tam dwa odtwarzacze CD/MP3 AMC MP01 oraz RMP-2760 USB. Na stanowisku spikera znalazł się m.in. mikser Audac PMX 124 oraz mikrofon stołowy, z którego sygnał może być skierowany do wybranych stref obiektu. Na Hali rozmieszczone zostały sufitowe głośniki AMC, natomiast w Auli – głośniki kolumnowe Bose.

 

System projekcji został oparty na rozwijanym elektrycznie ekranie Adeo Alumax o szerokości 5m. Ze względu na wielkość ekranu, zastosowaliśmy projektor Hitachi CP-WU9410 o jasności 8 500 ANSI lm i kontraście min. 2500:1. Wybór źródła prezentacji dokonywany jest zdalnie z poziomu systemu sterowania CUE poprzez wielofunkcyjny przełącznik. W auli zamontowano dwie obrotowe kamery wysokiej jakości IP PTZ. W sali wykładowej zamontowano system podstawowego oświetlenia scenicznego obejmującego dwie grupy reflektorów scenicznych zamontowanych po 4 sztuki na bocznych ścianach do specjalnej konstrukcji nośnej. Okna Sali wyposażono w system elektrycznych rolet zaciemniających opuszczanych automatycznie z systemu sterowania CUE na czas prezentacji multimedialnych.

 

Główne elementy systemu

- Projektor Hitachi CP-WU9410

- Ekran projekcyjny Adeo Alumax Vision White

- Matryca miksująca Audac R2

- Mikser Audac PMX124

- Głośniki sufitowe AMC PC5T/PC8T

- Głośniki kolumnowe Bose MA12

- Mikrofony Sennheiser EW135/EW152 G3

- Wzmacniacze AMC 2A600 i Audac SMQ350

- Panel dotykowy CUE touchCUE-7

- System sterowania CUE Elite-A-12

- Kamery obrotowe Samsung SNP-5300HP

 

 

 

 

Założenia projektowe / realizacja

Podczas projektowania instalacji audiowizualnych i nagłośnieniowych

w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku, do głównych założeń należało zaprojektowanie zintegrowanego systemu sterowania wyposażeniem audio-wideo, oświetleniem, a także nagłośnieniem w Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznym podczas prezentowania wykładów oraz niezawodnego systemu nagłośnienia hali i zaplecza sportowego wykorzystywanego do obsługi imprez sportowych.  Głównym elementem systemu nagłośnienia Hali Sportowej jest matryca miksująca Audac R2, do której podłączone są poszczególne źródła muzyczne.Zastosowaliśmy tam dwa odtwarzacze CD/MP3 AMC MP01 oraz RMP-2760 USB. Na stanowisku spikera znalazł się m.in. mikser Audac PMX 124 oraz mikrofon stołowy, z którego sygnał może być skierowany do wybranych stref obiektu. Na Hali rozmieszczone zostały sufitowe głośniki AMC, natomiast w Auli – głośniki kolumnowe Bose.

 

System projekcji został oparty na rozwijanym elektrycznie ekranie Adeo Alumax o szerokości 5m. Ze względu na wielkość ekranu, zastosowaliśmy projektor Hitachi CP-WU9410 o jasności 8 500 ANSI lm

i kontraście min. 2500:1. Wybór źródła prezentacji dokonywany jest zdalnie z poziomu systemu sterowania CUE poprzez wielofunkcyjny przełącznik. W auli zamontowano dwie obrotowe kamery wysokiej jakości IP PTZ. W sali wykładowej zamontowano system podstawowego oświetlenia scenicznego obejmującego dwie grupy reflektorów scenicznych zamontowanych po 4 sztuki na bocznych ścianach do specjalnej konstrukcji nośnej. Okna Sali wyposażono w system elektrycznych rolet zaciemniających opuszczanych automatycznie

z systemu sterowania CUE na czas prezentacji multimedialnych.

 

Główne elementy systemu

- Projektor Hitachi CP-WU9410

- Ekran projekcyjny Adeo Alumax Vision White

- Matryca miksująca Audac R2

- Mikser Audac PMX124

- Głośniki sufitowe AMC PC5T/PC8T

- Głośniki kolumnowe Bose MA12

- Mikrofony Sennheiser EW135/EW152 G3

- Wzmacniacze AMC 2A600 i Audac SMQ350

- Panel dotykowy CUE touchCUE-7

- System sterowania CUE Elite-A-12

- Kamery obrotowe Samsung SNP-5300HP

 

 

 

 

Założenia projektowe / realizacja

Podczas projektowania instalacji audiowizualnych i nagłośnieniowych w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku, do głównych założeń należało zaprojektowanie zintegrowanego systemu sterowania wyposażeniem audio-wideo, oświetleniem, a także nagłośnieniem w Auli Centrum Sportowo-Dydaktycznym podczas prezentowania wykładów oraz niezawodnego systemu nagłośnienia hali i zaplecza sportowego wykorzystywanego do obsługi imprez sportowych.  Głównym elementem systemu nagłośnienia Hali Sportowej jest matryca miksująca Audac R2, do której podłączone są poszczególne źródła muzyczne.Zastosowaliśmy tam dwa odtwarzacze CD/MP3 AMC MP01 oraz RMP-2760 USB. Na stanowisku spikera znalazł się m.in. mikser Audac PMX 124 oraz mikrofon stołowy, z którego sygnał może być skierowany do wybranych stref obiektu. Na Hali rozmieszczone zostały sufitowe głośniki AMC, natomiast w Auli – głośniki kolumnowe Bose.

 

System projekcji został oparty na rozwijanym elektrycznie ekranie Adeo Alumax o szerokości 5m.

Ze względu na wielkość ekranu, zastosowaliśmy projektor Hitachi CP-WU9410 o jasności 8 500 ANSI lm i kontraście min. 2500:1. Wybór źródła prezentacji dokonywany jest zdalnie z poziomu systemu sterowania CUE poprzez wielofunkcyjny przełącznik. W auli zamontowano dwie obrotowe kamery wysokiej jakości IP PTZ. W sali wykładowej zamontowano system podstawowego oświetlenia scenicznego obejmującego dwie grupy reflektorów scenicznych zamontowanych po 4 sztuki na bocznych ścianach do specjalnej konstrukcji nośnej. Okna Sali wyposażono w system elektrycznych rolet zaciemniających opuszczanych automatycznie z systemu sterowania CUE

na czas prezentacji multimedialnych.

 

Główne elementy systemu

- Projektor Hitachi CP-WU9410

- Ekran projekcyjny Adeo Alumax Vision White

- Matryca miksująca Audac R2

- Mikser Audac PMX124

- Głośniki sufitowe AMC PC5T/PC8T

- Głośniki kolumnowe Bose MA12

- Mikrofony Sennheiser EW135/EW152 G3

- Wzmacniacze AMC 2A600 i Audac SMQ350

- Panel dotykowy CUE touchCUE-7

- System sterowania CUE Elite-A-12

- Kamery obrotowe Samsung SNP-5300HP

 

 

 

 

Założenia projektowe / realizacja

W zakresie projektu był dobór, dostawa i montaż wyposażenia audiowizualnego dla kliku lokalizacji firmy NOKIA (Alcatel-Lucent) we Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy, Łodzi. Sprzęt był dobierany do różnego rodzaju sal: od najprostszych Phone Roomów, poprzez Meeting Roomy o zróżnicowanej wielkości do sal wielofunkcyjnych dzielonych. Sale były wyposażane w profesjonalne monitory firmy Samsung zawieszane na specjalnych uchwytach ściennych. 

 

Z ostatniej realizacji we Wrocławiu w budynku West Link szczególnie ciekawą instalację stanowi ART-WALL złożony z 6 monitorów różnej wielkości serii PMH firmy Samsung. Są one rozproszone tworząc artystyczny nieład. Całością steruje procesor Corio Master połączony z matrycą HDMI WyreStorm. Materiał wideo generuje sterowany poprzez LAN player sieciowy firmy BrightSign. Ściana wideo została odpowiednio skalibrowana aby generować równomierny obraz. Włącza się ona oraz wyłącza automatycznie o zadanej godzinie. Podobnie działa system informacyjny DIGITAL SIGNAGE. Monitory serii DB firmy Samsung o wielkościach 46, 49 i 55’’ włączają się i wyłączają automatycznie. Generują wcześniej wgrany kontent z materiałami firmowymi. Całość sterowana jest z serwera skonfigurowanego przez naszą firmę. Użytkownik ma do dyspozycji mnóstwo funkcji i informacji o monitorach, dzięki temu że działają one w jednej podsieci LAN.

 

Nokia we Wrocławiu w obrębie obiektu West Link otworzyła nową przestrzeń nazwaną GARAGE. Ma ona za zadanie połączyć zdolnych ludzi w świecie nowych technologii i startupów. Innowacyjny wygląd i wyposażenie przestrzeni sprzyja powstawaniu nowych innowacyjnych pomysłów, kolaborowania w grupach. Przestrzeń została wyposażona w profesjonalne monitory Samsung, generujące albo Lokalny obraz z laptopów albo materiały firmowe zcentralnego systemu informacji rozproszonej Digital Signage. Istnieje możliwość wyświetlania obrazów na dużych ekranach projekcyjnych poprzez rzutniki multimedialne dużej mocy firmy Hitachi. Bezprzewodowość przesyłania obrazu jest również wszędzie obecna, dzięki urządzeniom Barco ClickShare. Nad prawidłowym przebiegiem ważnych spotkań i prelekcji kontrolę sprawuje system centralnego sterowania

 

CUE system z panelami dotykowymi. Do dyspozycji prelegentów jest zaawansowany system audio z mikrofonami bezprzewodowymi, których sygnał podawany jest również do systemu wideokonferencyjnego podczas połączeń wideo z odległymi lokalizacjami. Wyposażenie firmy Nokia stanowi wzór rozwiązań audio-video dla nowoczesnych i prężnie rozwijających się firm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOKIA____

biuro@irspoludnie.pl

71 790 54 01

Deszczowa 21,  53-024 Wrocław

71 790 54 15