NOKIA Wrocław

Założenia projektowe / realizacja

W zakresie projektu był dobór, dostawa i montaż wyposażenia audiowizualnego dla kliku lokalizacji firmy NOKIA (Alcatel-Lucent) we Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy, Łodzi. Sprzęt był dobierany do różnego rodzaju sal: od najprostszych Phone Roomów, poprzez Meeting Roomy o zróżnicowanej wielkości do sal wielofunkcyjnych dzielonych. Sale były wyposażane w profesjonalne monitory firmy Samsung zawieszane na specjalnych uchwytach ściennych.

Z ostatniej realizacji we Wrocławiu w budynku West Link szczególnie ciekawą instalację stanowi ART-WALL złożony z 6 monitorów różnej wielkości serii PMH firmy Samsung. Są one rozproszone tworząc artystyczny nieład. Całością steruje procesor Corio Master połączony z matrycą HDMI WyreStorm. Materiał wideo generuje sterowany poprzez LAN player sieciowy firmy BrightSign. Ściana wideo została odpowiednio skalibrowana aby generować równomierny obraz. Włącza się ona oraz wyłącza automatycznie o zadanej godzinie. Podobnie działa system informacyjny DIGITAL SIGNAGE. Monitory serii DB firmy Samsung o wielkościach 46, 49 i 55’’ włączają się i wyłączają automatycznie. Generują wcześniej wgrany kontent z materiałami firmowymi. Całość sterowana jest z serwera skonfigurowanego przez naszą firmę. Użytkownik ma do dyspozycji mnóstwo funkcji i informacji o monitorach, dzięki temu że działają one w jednej podsieci LAN.

Nokia we Wrocławiu w obrębie obiektu West Link otworzyła nową przestrzeń nazwaną GARAGE. Ma ona za zadanie połączyć zdolnych ludzi w świecie nowych technologii i startupów. Innowacyjny wygląd i wyposażenie przestrzeni sprzyja powstawaniu nowych innowacyjnych pomysłów, kolaborowania w grupach. Przestrzeń została wyposażona w profesjonalne monitory Samsung, generujące albo Lokalny obraz z laptopów albo materiały firmowe zcentralnego systemu informacji rozproszonej Digital Signage. Istnieje możliwość wyświetlania obrazów na dużych ekranach projekcyjnych poprzez rzutniki multimedialne dużej mocy firmy Hitachi. Bezprzewodowość przesyłania obrazu jest również wszędzie obecna, dzięki urządzeniom Barco ClickShare. Nad prawidłowym przebiegiem ważnych spotkań i prelekcji kontrolę sprawuje system centralnego sterowania

CUE system z panelami dotykowymi. Do dyspozycji prelegentów jest zaawansowany system audio z mikrofonami bezprzewodowymi, których sygnał podawany jest również do systemu wideokonferencyjnego podczas połączeń wideo z odległymi lokalizacjami. Wyposażenie firmy Nokia stanowi wzór rozwiązań audio-video dla nowoczesnych i prężnie rozwijających się firm.